15 Best Twitter Accounts to Learn About قرص پوکساکیم ۱۰ خواب اور است

قرص کلردیازپوکساید یا لیبریوم؛ عوارض،‌ موارد و نحوه مصرف آن

اگر درباره این مقاله اطلاعات مفید یا تجربه ای دارید در بخش نظرات به اشتراک بگذارید. بنده که دچار درد معده و نفخ به خاطر استرس داشتم این قرص خیلی بهم کمک میکنه عالیه. پوزش، وب‌نوشت شما نمی‌تواند نوشته‌ها را با رایانامه به اشتراک بگذارد.

این عوارض ممکن است طی چند روز تا چند هفته از بین بروند اما اگر این عوارض شدیدتر شد یا پس از این زمان از بین نرفت با پزشک خود مشورت نمایید. استفاده از کلردیازپوکساید برای مدت زمان کوتاه ، بین 2 تا 4 هفته نشان داده شده است. همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، دارای خواص ضد اضطراب و آرام بخشی است. به همین دلیل است استفاده از آن در درجه اول برای درمان اضطراب است، به خصوص اگر آنقدر جدی باشد که داشتن زندگی عادی با سطح پریشانی زیاد را دشوار کند. در صورت داشتن هر نوع آلرژی، نظر پزشک را در این باره جویا شوید. اگر به قرص کلردیازپوکساید حساسیت دارید، از مصرف آن اجتناب کنید.

اگر شما ۶۵ ساله یا بیشتر هستید، این دارو را با احتیاط بیشتری مصرف کنید. مصرف این دارو می‌تواند عوارض جانبی بیشتری بر روی شما داشته باشید. درمورد داروی آلپرازولام که بسیار پر مصرف است باید بدانیم که مصرف همزمان آن با داروهای کتوکونازول و ایتراکونازول بسیار خطرناک است و منع مصرف دارد. همچنین استفاده از بنزود یازپین‌ها با الکل، مواد مخدر و بقیه داروهایی که اثرات مشابه بنزودیازپین‌ها را دارند می‌تواند اثرات این داروها را به میزان زیادی تقویت کرده و با افزایش اثرات جانبی آنها منجر به مرگ شود. به‌ندرت اتفاق می‌افتد که به‌دلیل بروز عوارض جانبی نامطلوب ناچار شویم درمان را متوقف کنیم. در بعضی از بیماران، به‌ویژه بیماران سالمند و افراد کم‌توان، خواب‌آلودگی، آتاکسی (ataxia، ناهماهنگی یا بی‌نظمی حرکات عضلات، در شرایطی که ضعف ماهیچه‌ای وجود ندارد) و سردرگمی گزارش شده است.

در ابتدا برای کودکان 5 میلی گرم، 2 تا 4 بار در روز در نظر گرفته می شود اما در بعضی از کودکان بیمار ممکن است به 10 میلی گرم، 2 تا 3 بار در روز افزایش پیدا کند. متاسفانه دیده شده است بعضی از افراد برای مثال تا ده‌‌ها قرص دیازپام هم استفاده می‌کنند اما باز هم دچار اضطراب و بی‌خوابی هستند در صورتی که اوایل با مصرف فقط یک عدد قرص راحت می‌خوابیدند. هنگام ترک دقیقا با یک فرد معتاد طرف هستیم یعنی همان علائم بی‌خوابی، استرس، اضطراب و حتی تشنج ایجاد می‌شود. تمام این عوارض در افرادی که طولانی مدت این ترکیبات را استفاده می‌کنند به طور کامل بروز نمی‌کنند اما حداقل یک یا دو مورد در اکثر بیماران مشاهده می‌شود. مصرف خودسرانه این داروها بدون نظر پزشک بسیار اشتباه بوده و علاوه بر تشدید عوارض جانبی در بعضی موارد ممکن است باعث استفاده بیش از اندازه دارو شده یا به علت تداخل با ترکیبات دیگر حتی به مرگ فرد منجر شود. نشانه‌های مصرف بیش از حد کلردیازپوکساید یا لیبریوم شامل خواب‌آلودگی، سردرگمی ، کُما و کُند و ضعیف شدنِ واکنش و عکس‌العمل است.

در نوع شدید استرس از دوز ۲۰ میلی گرمی در سه وعده استفاده می شود. در صورت استفاده بیش از اندازه به این دارو علائم وابستگی آن آشکار خواهد شد. ضمن اینکه قطع دارو در بروز چنین عاداتی شما را با مشکل مواجه می کند. کلردیازپوکساید Chlordiazepoxide دارویی است که برای کاهش فشارهای روحی و همچنین برای ترک الکل تجویز می شود. قرص Chlordiazepoxide در دو دوز 5 و 10 میلی گرم در داروخانه های کشور موجود است.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌گاه برای گروه سبز و سالم محفوظ می باشد. همهٔ نوشته‌ها تحت مجوز Creative Commons Attribution/Share-Alike در دسترس است؛ برای جزئیات بیشتر شرایط استفاده را بخوانید. کلیه حقوق برای سایت پزشکی نبض ما محفوظ است و قرص کلردیازپوکساید برای چیست باز نشر مطالب فقط با ذکر نام و آدرس nabzema.com مجاز است.

این دارو در اثر مصرف طولانی مدت سبب ایجاد وابستگی می شود. در ادامه اطلاعات دارویی در مورد قرص کلردیازپوکساید را می خوانیم. سیگار کشیدنباعث افزایش متابولیسم این دارو ی می شود و باعث کاهش اثرات بالینی این دارو خواهد شد. این دارو در بیماران با سابقه افسردگی و افزایش ریسک خودکشی و افرادی که سابقه سود مصرف و وابستگی

image